سیستم پارکینگی Wingo-NICE

سیستم پارکینگی Wingo-NICE

متعلقات سیستم عبارتند از :

1- دو عدد جک

2- تابلو فرمان

3- فلاشرو آنتن

4- یک عدد ریموت

5- دو عدد چشم

6- کلید دستی و سایر متعلقات

7- کی سوییچ

8- تابلو احتیاط

کمپانی نایس هدف خود را طراحی و ساخت جک های زیبا و در عین حال کارا اعلام نموده که البته تا حدود زیادی به اهدفش دست یافته و توانسته نظر استفاده کنندگان از محصولات خودش را جلب نماید.
ویژگیهای اصلی :
طراحی زیبا و شکیل و ظرافت در کار
قدرت تا هر لنگه 250کیلو گرم
استفاده از تایم و میکروسوییچ فیزیکی برای ترمز و ایست کامل
فشار پشت جک تقریبا مناسب
خروجی قفل برقی و روشنایی پارکینگ به صورت مجزا
کاور زیبا  جهت محافظت و زیبایی
معایب :

روش خلاص کردن جک مناسب نیست

سیستم تابلو آنالوگ می باشد که مناسب نیست

عدم پشتیبانی از برق اضطراری

زمان ترمز قابل تنظیم نیست و اغلب قدرت آن پایین است

نصب جک زمان بر و مشکل است

تحلیل فنی:

سیستم زیبایی که اگر نصابی ماهر آن را برای شما نصب کند موجب زیبا شدن درب پارکینگ شما می شود و سرعت و ترمز انتهایی آن هیچ دردسری برای شما ایجاد نخواهد کرد در غیر این صورت صدای باز و بسته شدن درب و نداشتن ترمز طاقت شما را تمام خواهد و از این سیستم راضی نخواهید بود .
کلا سیستم  این جک از نوع مارگونی(مارپیچی) بوده که تماما از کاور پوشانده شده  و شما مارپیچ آن را فقط با چرخاندن جک (پایین جک)و نگاه کردن از شیار آن می بینید.کاور جک از آلومینیوم سخت به رنگ طوسی و جنس مارگون آن از فولاد است.
مکان خلاص کن نیز دقیقا روی جک تعبیه شده از نظرمکان قرار گیری بهترین موقعیت را دارد ولی از نظر راحتی کار با آن نقطه ضعف بزرگی در این جک محسوب می شود.به دین معنا که اگر  شخصی که قرار است جک را به حالت دستی در آورد قدری ناوارد بوده و آموزش صحیح ندیده باشد ممکن است این قسمت را بشکند. در آماری که گرفته شده بیشترین خرابی در همین قطعه است وبه همین دلیل  لزوم یادگیری صحیح دستی کردن جک را چند برابر می کند.
در جک سیم اضافه ای وجود ندارد و نصاب باید سیمهای خود را به ترمینال انتهایی جک برساند که بسیار خوب و باسلیقه در این قسمت کار شده.نکته خوب و مثبت این جک این است که خازن ها درون کاور جاداده شده و معضل جا دادن آن در تابلو و شلوغی تابلو فرمان تا حدود زیادی مرتفع شده است.
جک wingi کاملا بی صدا است و هر گونه صدای اضافی نشانه خرابی یا نصب نا صحیح میباشد.
به علت سختی حرکت مارگون در حالت دستی نصاب جک فرصت زیادی برای امتحان کردن زاویه جک نداشته و بهتر است طبق استاندارد کاتولوگ پیش رود تا سردرگم آزمون و خطا نشود.
استپری که در قسمت زیر  جک قرار گرفته باعث می شود که ما موقع باز شدن درب حدود 5/8 سانتیمتر  تلورانس داشته باشیم و زاویه باز شدن را به راحتی تغییر دهیم.در اینجا باز هم تاکید می شود که ترجیحا از کل مارگون استفاده شود زیرا هم درب روان باز می شود و هم فشار جک عالی است.

اشتراک گذاری پست

درباره ی نویسنده

دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود